Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla oraz S towarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego Oddział Karbochemii od 28 lat są organiza torem konferencji, która jest najważniejszym wydarzeniem dla inżynierów i techników związanych z branżą koksochemiczną.
Koksownictwo stanowi ważne ogniwo gospodarki kraju. Polska od szeregu lat jest największym producentem koksu w UE.
W roku bieżącym konferencja odbędzie się w dniu 1października w formie zdalnej i stanowić będzie forum wymiany najnowszej wiedzy i doświadczeń praktycznych branży koksowniczej oraz przemysłów kooperujących z koksownictwem. Ponad to w ramach tej konferencji prezen towane będą wyniki prac dotyczące optymalizacji systemów technologicznych oraz bezpieczeństwa ekologicznego jako wyzwań s tojących dzisiaj przed branżą koksowniczą. W roku bieżącym na konferencji zaprezen towane zostanie szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych s tosowanych w koksownictwie świa towym oraz przygo towania koksownictwa do spełnienia wymagań środowiskowych.
Tematyką konferencji będzie:
- międzynarodowy i krajowy rynek węgla koksowego i koksu,
- zas tosowanie nowych narzędzi informatycznych w procesie zarządzania technologią produkcji koksu,
- działania modernizacyjne w zakresie techniki i technologii koksowania węgla,
- nowe trendy w badaniach surowców i produktów procesu koksowania węgla,
- badania i modelowanie procesu koksowania węgla,
- zagadnienia ochrony środowiska w koksownictwie.
Miło nam poinformować że w ramach porozumienia, przy konferencji Koksownictwo 2020 afiliowały się dwa czasopisma naukowe.
Raport z konferencji Koksownictwo 2020 ukaże się w jednym z afiliowanych czasopism.