Prace związane z Porozumieniem sek torowym dla gospodarki wodorowej w Polsce dobiegły końca. Efektem końcowym projektu jest podpisany dokument przez 138 podmiotów. Uroczyste podpisanie Porozumienia odbyło się 14.10.2021 w Warszawie.
Pracownicy IChPW wnieśli duży wkład mery toryczny do projektu, jak również pomagali koordynować prace zlecone przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Osoby reprezentujące IChPW w poszczególnych grupach roboczych:
Lucyna Więcław-Solny: Grupa 1: wdrożenie technologii wodorowych w energetyce, Grupa 4: produkcja wodoru w nowych instalacjach, Grupa 5: sprawny i bezpieczny przesył, dystrybucja i magazynowanie wodoru, Grupa 6: rozwój krajowego łańcucha war tości gospodarki wodorowej.
Jarosław Zuwała: Grupa 1: wdrożenie technologii wodorowych w energetyce. Grupa zintegrowana.
Teresa Topolnicka: Grupa 2: wykorzystanie wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie. Grupa zintegrowana.
Aleksander Sobolewski: Grupa 3: Wsparcie dekarbonizacji przemysłu. Grupa zintegrowana.
Tadeusz Chwoła: Grupa 3: Wsparcie dekarbonizacji przemysłu. Grupa zintegrowana.
Dyrek tor IChPW Aleksander Sobolewski pełnił dodatkowo funkcję koordyna tora Grupy 3 ?Wsparcie dekarbonizacji przemysłu?. Rolę koordyna tora pomocniczego oraz sekretarza grupy objął Tadeusz Chwoła.
Cieszymy się, że IChPW zostało obdarzone tak dużym zaufaniem ze strony Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Tym bardziej cieszą przyznane przez Ministra Michała Kurtykę wyróżnienia, które motywują do dalszych prac związanych z budową gospodarki wodorowej w Polsce.
Chcemy również jeszcze raz podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które wspierały Nas podczas tworzenia materiałów i raportów umożliwiających utworzenie treści Partnerstwa Wodorowego.