Mamy przyjemność zaprosić Państwa na cykl szkoleń ?Paliwa z odpadów – jakość, dostępność oraz kierunki ich energetycznego wykorzystania?, organizowanych przez firmę Abrys, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla oraz redakcję miesięcznika „Energia i Recykling”.
Problematyka energetycznego wykorzystania paliw alternatywnych wytwarzanych z odpadów jest is totnym zagadnieniem nie tylko dla sek tora gospodarki odpadami. Paliwa alternatywne mogą być przedmiotem odzysku energii w procesach termochemicznej konwersji, wśród których najważniejszą rolę odgrywają: spalanie/współspalanie z paliwami kopalnymi, zgazowanie oraz piroliza. Odzysk energii powinien być prowadzony bezpiecznie środowiskowo i zgodnie z istniejącymi wymaganiami formalno-prawnymi. Niezbędne jest przy tym s tosowanie kontroli jakości paliw alternatywnych i odpowiedniej me todyki badawczej. Energetyczne wykorzystanie paliw alternatywnych oprócz niewątpliwych korzyści ekonomicznych i ekologicznych rodzi również wiele zagrożeń, w tym związanych z bezpieczeństwem pożarowym. Wszystkie te zagadnienia zostaną szczegółowo przedstawione i omówione przez ekspertów Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla oraz zaproszonych specjalistów.
Szkolenie jest skierowane do pracowników Instalacji Komunalnych (IK) oraz osób pragnących zapoznać się z tematyką energetycznego wykorzystania paliw z odpadów. Szkolenie ma charakter wykładów ?na żywo? prowadzonych przez ekspertów i zostało podzielone na kilka bloków tematycznych.
Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu:
- Poznasz podstawowe zagadnienia dotyczące odpadów oraz paliw wytwarzanych z ich udziałem.
- Dowiesz się o prawnych uwarunkowaniach dotyczących energetycznego wykorzystania paliw z odpadów.
- Pozyskasz wiedzę o zagadnieniach bezpieczeństwa przeciwpożarowego związanego z wytwarzaniem i magazynowaniem paliw alternatywnych.
- Zaznajomisz się z wyzwaniami dotyczącymi analizy jakości wytwarzanych paliw z odpadów.
- Otrzymasz informacje na temat odzysku energii z RDF.
Strona wydarzenia – https://pzo.abrys.pl/
Serdecznie zapraszamy do udziału.
Au tor: Ryszard Wasielewski
Zakład Ochrony Powietrza
kontakt: rwasielewski@itpe.pl | tel. 32 621 63 52