Już we w torek 29 stycznia 2019 roku w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu rusza kolejny cykl wykładów organizowanych w ramach ?Akademii po Szychcie?. Bieżąca edycja spotkań zatytułowana jest ?Zgazowanie węgla szansą na bezpieczeństwo energetyczne i ekologiczne?. Prelegentami będą m.in. specjaliści z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla i Głównego Instytutu Górnictwa.
Pierwszy wykład zatytułowany ?Doświadczenia świa towe w zakresie podziemnego zgazowania węgla? wygłosi już jutro o godzinie 17.00 prof. dr hab. inż. Józef Dubiński z Głównego Instytutu Górnictwa.
Popularnonaukowe prelekcje, skierowane głównie do osób dorosłych, odbywają się w ostatnie w torki każdego miesiąca o godz. 17.00, w sali konferencyjnej Hostelu ?Guido? przy ul. 3 Maja 93a w Zabrzu. Przewidziany czas prelekcji to 40 minut, następnie odbywa się trwająca około 20 minut dyskusja na przedstawiony temat.
Poniżej przedstawiamy plan kolejnych wykładów z cyklu „Akademia po Szychcie”
- 26 lutego 2019 r. – dr Krzysz tof Kapusta: „Technologia podziemnego zgazowania węgla kamiennego ? wyniki weryfikacji w instalacjach pilo towych w Kopalni Doświadczalnej ?Barbara? oraz KWK ?Wieczorek?;
- 26 marca 2019 r. – dr inż. Tomasz Iluk: „Zgazowanie węgla słabej jakości”;
- 28 maja 2019 r. – mgr inż. Marek Adamczyk, mgr inż. Krzysz tof Tytko: „Potencjał KWK ?Krupiński? w zakresie podziemnego zgazowania węgla”;
- 25 czerwca 2019 r. – dr inż. Aleksander Sobolewski: „Stan obecny i perspektywy rozwoju technologii naziemnego zgazowania węgla w Polsce”.
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!